نتایج جستجو برای عبارت :

دیار پهلوانان

پهلوانان نمی میرند ورزش می کنند: ورزش از نگاه رهبرمان

پهلوانان نمی میرند ورزش می کنند: سید علی خامنه ای
معرفی:
ورظش: اگر می خواهی بدونی که فرق این ورظش و اون ورزش از کجاست تا به کجا حتماً این کتاب رو بخون، اون وقت می فهمی که این جسم طوری آفریده شده که اگر شما ورزش نکردید مثل این است که نخوابیده اید ، مثل این است که غذا نخورده اید .
بریده کتاب(۱):
من قهرمان ها را دوست می دارم . علاوه بر این که هم ورزشکارها را در همه ی رشته های ورزشی دوست می دارم ، قه
پوریاى ولى، مردى بود قوى، قدرتمند و معروف.با تمام پهلوانان معروف زمان کشتى گرفت و پشت همه را به خاک رسانید.زمانى که به اصفهان رسید، با پهلوانان اصفهان هم کشتى گرفت و همه را به خاک انداخت.از پهلوانان شهر درخواست کرد بازوبند پهلوانى مرا مُهر کنید، همه مُهر کردند جز رئیس پهلوانان شهر که با پوریا هنوز کشتى نگرفته بود.گفت من با پوریا کشتى مى گیرم، اگر پشتم را به خاک رسانید بازوبندش را مُهر مى کنم.قرار کشتى را روز جمعه در میدان عالى قاپو گذاشتند ت
در درگیری شکست محاصره سامرا شهید حسین پور آنقدر حماسه و رشادت از خود نشان داد که نیروهای عراقی به او لقب «اسدالسامراء» دادند یعنی شیر سامراء! و به این نام معروف بود! در عملیات سامرا فرماندهی نیروها را بر عهده داشت و به حق باید او را از اصلی ترین عوامل عقب زدن تکفیری ها از اطراف حرم امامین عسگریین علیهاالسلام دانست. خودش تعریف می کرد:«وقتی به سامراء حمله کردند ما یک خط پدافندی دور شهر ایجاد کردیم.آن روز ها حرم خالی شده بود.شبها محل استراحت ما د

در آن روزگاری که دشمن بر مناطق مختلفی از کشورمان تسلط پیدا کرده بود، مردان شجاعی پیدا شدند که به حکم دین، جهاد را بر خودشان واجب دانستند و فکر نکردند که با دست خالی نمی‌شود کاری را انجام داد؛ یکی از این افراد، رئیس‌علی است. مردی جوان، در سنین جوانىِ شما جوانان، در مقابل انگلیسی‌ها ایستادگی کرد. اگر «رئیس‌علی‌ها» در غربت به شهادت نمی‌رسیدند، امروز ملت ایران به این عظمت نمی‌رسید.
۱۳۷۰/۱۰/۱۳- رهبر انقلاب
تحقیق درباره داستان بیژن و منیژه
↓↓  لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت  فایل:  word    (قابل  ویرایش و آماده پرینت) تعداد  صفحات:11     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : عشق منیژه و بیژن در روزگاران شاهنشاهی خانواده کیان در باخترزمین, مردان و پهلوانان نامداری سر بر آوردند و با دشمنان میهن ستیزه جویی کردند. نام این پهلوانان و قهرمانان در سنگر های داغ جنگ و لشکرکشیها ثبت تا ...دریافت فایل
فرق ما با بقیه اینکه ریشه ما تو خاکه نه تو آب .
هرگز یادمون نره همه ما یه روزی میمیریم و باید به جز مال و ثروت برای آیندگان ، الگو به ارث بزاریم و این الگو نشانه ریشه ای که در خاک پاک و قهرمان پرور کشورمون تنیده شده . مثل گذشتگان باشیم . هیچ کشوری به اندازه ایران قهرمان به خودش ندیده ، غربی ها میخوان ریشه مارو مثل مال خودشون سست  کنند و برای همین هر روز تلاش میکنن که ما به جای قهرمانان و پهلوانان کشورمون ، ابر قهرمانان خیالی اونارو بپرستیم . دنیا
موزه
آیین های پهلوانی در  بلوار شاهنامه و در
مسیر آرامگاه فردوسی مشهد قرار دارد . موزه آیین‌های پهلوانی به سه بخش زورخانه،
لنگری و مطبخ‌خانه تقسیم شده است، اما بخش اصلی اشیا موجود در آن در بخش زورخانه
قرار دارد و شامل تصاویر، عکس‌ها و وسایل ورزشی پهلوانان معاصر تا حدود صد سال پیش
است. لنگری در مجاورت گود
زورخانه، مکانی بوده است که پهلوانان پس از فراغت از ورزش، به آنجا می‌رفتند و
دمنوش‌های طبیعی مانند اسطوخودوس و ختمی می‌نوشیدند.
اگر می
موزه
آیین های پهلوانی در  بلوار شاهنامه و در
مسیر آرامگاه فردوسی مشهد قرار دارد . موزه آیین‌های پهلوانی به سه بخش زورخانه،
لنگری و مطبخ‌خانه تقسیم شده است، اما بخش اصلی اشیا موجود در آن در بخش زورخانه
قرار دارد و شامل تصاویر، عکس‌ها و وسایل ورزشی پهلوانان معاصر تا حدود صد سال پیش
است. لنگری در مجاورت گود
زورخانه، مکانی بوده است که پهلوانان پس از فراغت از ورزش، به آنجا می‌رفتند و
دمنوش‌های طبیعی مانند اسطوخودوس و ختمی می‌نوشیدند.
اگر می
شنوندگان محترم به اطلاع میرساند چند گروه با مرام گم شده اند لطفا اگر اطلاعاتی از آنها در دست دارید در اسرع وقت ما را در جریان قرار دهید تصویر و نام آنها به این شرح است:
بندیکتی ها که در اوایل قرون وسطی در اروپا رویت شدند

شوالیه ها که در اواسط قرون وسطی در اروپا رویت شدند

صنعتگران در اواخر قرون وسطی و اوایل رنسانس در اروپا رویت شدند

عیاران در قرون دو و سه هجری در ایران رویت شدند

پهلوانان کمی بعد در ایران رویت شدند (این تمثال پهوان پوریا یک
پاتوق یعنی چی؟ پاطوق تهران امروز کجاست؟ .✅هر دورهمی را قدیم ها پاتوق نمی گفتند. پاتوق جایی بود که عده ای دور هم صمیمانه جمع می شدند تا مشکلی از مردم حل کنند. اما این اسم از کجا آمده است؟
. پاتوق تشکیل شده است از پای و طوق. سالهای دور پهلوانان و لوطی های طهران طوقی داشتند علم مانند، که سر آن بجای پرچم، پشم و ابریشم بود. مردم پای این طوق، هم صحبت پهلوانان می شدند و خواسته های خود را مطرح می کردند و مشکلاتشان رفع می شد. بعدها این طوق به عنوان پیشقرا
قبل‌ترها مرام پهلوانی در تشک کشتیِ تختی و ابراهیم هادی ظهور و بروز داشت ولی حال در صفحه‌یِ شطرنجِ نوجوانی ١۶ ساله و در زمین یخیِ اسکی سوارِ بانویِ ایرانی هم قابل مشاهده هست!بعد از از افتخارآفرینی آرین غلامی این‌بار مرجان کلهر، رنگین‌ترین مدال را که همانا پاسداری از حریم صداقت به بهای گذشتن از منافع شخصی هست؛ بر گردن آویخت!پ ن١: مرجان کلهر با اعتراف به خطای خود که از چشم داوران پنهان مانده بود از مسابقات جهانی اسکی انصراف داد. پ ن٢: صفحات م
پرسپولیس ، ای موشک سرخ وطن ، یاقوت ایران
پرسپولیس، ای سرخی خون رگ پیرو جوانان
متّحد هستید و باهم ، ارتشی جنگنده ، همدل
آتش توپخانه را روشن کنید ای گلعزاران
جای جای کشور از عشق شما دارد سخن ها
تا به قُلّه یک قدم مانده و یک بازی به میدان
می رسد از هرطرف سوی شما احساس مثبت
از تمام خانه ها ، شهر و ده و استان به استان
نامتان رُعب آور است در خانه تنگ  رقیبان
مرد میدانهای سخت هستید و عشق دوستداران
سلطنت بر آسیا در انتظار سینه سرخان
کرده اید السدّ قلدر
طراحی سایت کرمانشاه
در راستای گسترش و توسعه ارائه خدمات، طراحی سایت کرمانشاه کلان شهر دیگری می باشد که نونگار پردازش پوشش خواهد داد. طراحی سایت در کرمانشاه با توجه به جمعیت و پیشرفت روز افزون این شهر که به شهر دلاوران و پهلوانان شهرت دارد اهمیت فراوانی دارد و مراجعات کسب و کارها و مشتریان کُرد زبان ما از این دیار پهلوان خیز و درخواست به شرکت نونگار بر آن شدیم که پروژه هایطراحی سایت کرمانشاه را نیز انجام دهیم و توان رقابتی این کسب و کارها را
بسم الله الرحمن الرحیم

شهید شاهرخ ضرغام فرزند صدرالدین متولد ۱٣٢٨/۱۰/۱ شهر تهران
کسی که در ٣۱ سال عمر خود زندگی عجیبی را رقم زد. از کودکی
با بدن درشت و پهلوانی اش، خلق و خوی پهلوانان را داشت. از 
دشمن ظالم و یار مظلوم بود. در دوازده سالگی پدر خود را از دست
داد. در جوانی بخاطر هیکل درشت اش به سراغ ورزش کشتی رفت
قهرمان جوانان، نایب قهرمان بزرگسالان، دعوت به اردوی تیم ملی
کشتی فرنگی و... از عناوینی بود که نشان از موفقیت شاهرخ در
ورزش کشتی داشت. اما
نضربن حارث بن کلده، پسر خاله پیامبر اسلام (ص) بود، ولی شدیداً با اسلام مخالفت می
کرد، و در مورد گسترش اسلام، کارشکنی می نمود از جمله کارشکنی های او اینکه: به
عنوان تجارت به سوی «حیره» و «ایران» مسافرت می نمود و در آنجا اخبار و افسانه های
پهلوانان ایران، مانند رستم و افراسیاب و... را که در صفحه ها نوشته شده بود، می
خرید و به مکّه می آورد و آنها را می خواند و به مردم مکّه می گفت: «محمد (ص ) نیکو
گفتارتر از من نیست، من نیز از اخبار گذشتگان می گویم».
به دعوت دوست عزیزم رهام و به ایده ی مدیریت وبلاگ آقاگل، شروع می کنم به نگارش نامه ای به پهلوون پوریای ولی:
سلام پهلوون، الان که دارم این نامه رو برات می نویسم قطعا جسم زیبا و ورزشکاریِ تو زیر هزاران خروار خاک آرام گرفته امّا یاد تو در قلبم زنده هست و خواهد بود. بلطف رسانه با انیمیشن پهلوانان آشنا شدم، انیمیشنی که تماما بزرگ مردی های خودت و شاگردانت رو به رخ می کشید تا من به کوچک بودن خودم بیشتر پی ببرم. می دیدم که چطور نفست رو سرکوب می کردی و در
عاشق نان از توکّل می‌خورد، نه از خلق. در کار دل هیچ آویختنی نیست. بند عاشق تنها از آسمان آویخته است. آن را نیز به‌وقت می‌گسلد.
از سرزمینی به سرزمینی، از قاره‌ای به قاره‌ای، از آسمانی به آسمانی. سفر مدام. هیچ ایستگاهی نیست، هیچ توقّفی نیست. هیچ کمالی نیست. سفره‌ی اکتشاف تا بی‌نهایت گسترده.
این چشمهتا ابد می‌جوشد.
حلمی | کتاب لامکان
تصویری از هرمس؛ ابتدا به عنوان پیامبر خدایان خدمت کرد. خدای تجارت، نجبا، بازرگانان، پیشه‌وری، راهها، مرزها،
با مروری بر عملکرد گذشته ورزش کارگران جمهوری اسلامی ایران می توان دریافت که این بخش مهم از ورزش کشور، همواره ورزشکاران و پهلوانان ارزشمندی را در بطن خود پرورانده و تقدیم جامعه ورزش کشور نموده است و از این رو توانسته تا افتخارات ارزشمندی را در راستای عزت و اعتلای ایران اسلامی در جهان رقم بزند که علی هاشمی قهرمان وزنه برداری اهل ایلام، از تازه ترین افتخارات ورزشی این خانواده بزرگ محسوب می گردد.

ورزش کارگری، ورزشی است با رویکردی سلامت محور،
ایرانیان بعد از مرگ بهرام به ایران برمی گردند تا ببینند که شاه چی دستور میده. کیخسرو به خاطر کشتن فرود از اون ها روی برمی گردونه و اون ها به رستم روی میارند تا شفاعتشون رو بکنه؛ سرانجام شاه طوس و سپاهش رو می بخشه و اون ها رو دوباره به جنگ تورانیان می فرسته. بزرگ سپاه توران کسی نیست جز پیران :) ایرانیان به پیران پیشنهاد می کنند که به خاطر خوبی هاش در حق سیاوش و کیخسرو به ایران ملحق بشه تا آسیب نبینه اما پیران یار وفاداریه بنابراین نمی پذیره!
سپاه
نام کتاب : حسین بن علی ( شهادت ) نویسنده : پرویز امینی انتشارات : وزیر توضیحات :این کتاب نحوه ی به شهادت رساندن امام حسین در مقابله با لشگر دشمن را توضیح می دهد که دیگر کسی از یاوران امام باقی نمانده بود و همه به شهادت رسیده بودند و تنها امام حسین باقی مانده بود و حتی وقتی امام برای مبارزه می رود لشگریان دشمن قوانین جنگ را زیر پا می گذارند و امام را دور تا دور محاصره می کنند و چون این کتاب به بیان قصه های دینی به زبان ساده پرداخته مناسب همه ی گروه
View this post on Instagram

کپشن مطالعه شود   در حالی که مرام و مسلک پهلوانی در ورزش حرفه ای جهان کم رنگ و غریب شده است، ورزشکاران ایرانی می توانند برای گسترش روحیه جوانمردی با تکیه بر مرام و منش پهلوانی ورزش زورخانه ای کاپ اخلاق ورزش را همواره بر روی دست بگیرند.  ورزش ایران نیز مانند همه نقاط دنیا در سال های اخیر به سمت و سوی حرفه ای شدن و قهرمان پروری گام برداشته اما ورزش زورخانه ای با شاخصه های متنوع آن کمتر در این جرگه جای گرفته و راه سنتی خود
'اَلا نوروز سلطانی
دوصد من کُنده سوزانی
هنوز فکر زمستانی...!'
نهم فروردین
در بین زرتشتیان و حتی مردم عامه یزد به "نوروز سلطانی" معروف است.
در قدیم
پادشاهان و اعیان با اطعام دادن به مردم کوچه و بازار این روز را جشن می‌گرفتند
و به زیردستان و خدمتگزاران و پهلوانان صله و جایزه می دادند.
اما در ادبیات عامه داستانی وجود دارد مبنی بر این که  
زنی ۹ پسر داشته که همه پسران و شوهر خود را در جنگ ایران با توران از دست داده بوده 
و مردم برای بزرگداشت این زن
شرح مختصری از شاهنامه

سالهای سال است که از مرگ خداوندگار خرد و آگاهی می گذرد، سالهای سال است که حکیم بزرگ توس رخ در نقاب خاک کشیده است و جان نورانیش را به عالم بالا پرواز داده است، اما همانگونه که خود می گوید «نمیرم از این پس که من زنده ام… گواهی که نمرده است و هنوز هر ایرانی آزاده ای با شنیدن سخن نغزش جانی تازه می گیرد و اندیشة بلند و نیکش را ستایش می کند.
گزیده حاضر نگاهی دارد به ده عنوان کتاب، که طی چند سال اخیر پیرامون فردوسی و شاهنامه انت
جمعه‌ای که گذشت، سال‌روز شهادت یکی از پهلوانان این مملکت بود: محمدابراهیم همت، که در کنار احمد متوسلیان، حسن باقری، حسین خرازی، مهدی باکری، و همه‌ی دل‌آورانی که هشت‌سال مردانه جان‌شان را پای دفاع از میهن گذاشتند، ستارگان تاریخ این سرزمین‌اند.
مطالعه‌ی تاریخ جنگ را به‌اهلش وامی‌گذارم؛ از قضا، درباره‌اش چیزهایی هم هست که بنویسم، ولی بردن یک‌ایستادگی جانانه زیر بررسی‌های موشکافانه را به‌وقت دیگری واگذار می‌کنم: بررسی‌هایی که بر
بر فلات بلندی در دامنه کوه زاگرس، در دل دشتی سرسبز و وسیع، تالابی زیبا نشسته است به نام چغاخور. با آب‎وهوایی به شدت فرح‎بخش و مناظری به شدت چشم‎نواز. به هر سو از تالاب چغاخور و دیدنی‎های اطراف آن نگاه کنیم، گویی تابلویی نقاشی شده، با رنگ‎هایی گرم و دل‎انگیز را می‎بینیم. "چغاخور" نامی آمیخته از دو کلمه پارسی و ترکی‎است؛ "خور" در پارسی به معنی خورشید و آفتاب آورده شده و چغا به ترکی یعنی تپه و مرغزار، در نتیجه چغاخور یعنی "مرغزار خورشید".
باغ
گلریزان همیشه گل ریزان است ...
آیین گلریزان بخشی از تاریخ بزرگ ایرانیان است و برخی از مورخان ثبت این سنت را از زمان حمله مغول عنوان کرده‌اند رسمی که تجلی اجرایی دستور دینی "انفاق" است.
گلریزان تجلی اجرایی دستور دینی انفاق
جشنی که سنتی قدیمی است و در آن برای افراد نیازمند کمک، پول و سایر مایحتاج جمع می‌شود. اگر خود ما از کسانی نباشیم که تا به حال در یکی از این جشن‌ها  شرکت کرده‌ایم، حتما شنیده‌ایم یا در رسانه ملی دیده‌ایم یا در مطبوعات خواند
… حضور در هیأت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر علامه محمد تقی جعفری بسیار در رشد شخصیتی ابراهیم موثر بود. در دوران پیروزی انقلاب شجاعت های بسیاری از خود نشان داد. اهل ورزش بود. با ورزش پهلوانان یعنی ورزش باستانی شروع کرد, در والیبال و کشتی بی نظیر بود. هرگز در هیچ میدانی پا پس نکشید و مردانه ایستاد.
در باشگاه کشتی بودیم, آماده می شدیم برای تمرین. ابراهیم وارد شد, چند دقیقه بعد یکی از دوستانش آمد و بی مقدمه گفت: ابرام جون, تیپ و ه
بیژن و منیژه/ 3 (پایان)
بیژن در جواب بازخواست افراسیاب بهش می گه من به میل خودم اینجا نیامده ام؛ زیر سروی خفته بودم که فرشته ای مرا در عماریِ منیژه گذاشت و او را نیز افسون کرد! (چه دروغ شاخداری! 0_O) معلوم است که افراسیاب نمی پذیرد و تصمیم بر آن می شود که بیژن را به دار بیاویزند! پیرانِ خردمند درست در لحظه ی موعود، فرا می رسد! و با افراسیاب شروع به سخن می کند و او را به نرمی نصیحت می کند که چنین نکن؛ دفعه پیش نیز تو را از کشتن سیاوش منع کردم و نپذیرفتی
فایل ورد تحقیق شرح مختصری از شاهنامه فایل تحقیق شرح مختصری از شاهنامه

دسته بندی
تاریخ و ادبیات

فرمت فایل
doc

حجم فایل
31 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
33

توضیحات :
فایل تحقیق شرح مختصری از شاهنامه دارای 33 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.
بخشی از متن :
سالهای سال است که از مرگ خداوندگار خرد و آگاهی می گذرد، سالهای سال است که حکیم بزرگ توس رخ در نقاب خاک کشیده است و جان نورانیش را به عالم بالا پرواز داده است، اما همانگونه که خود می گوید «نمیرم از این پ
راهنمای مسافرتی به زابل
زابل شهری تاریخی با جاذبه های گردشگری فراوان است که در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. این شهر دارای پیشینه تاریخی گسترده بوده و گردشگران زیادی را سالانه به سمت خود جذب می کند. نکته ی قابل توجهی که درباره شهر زابل وجود دارد این است که بدانید این شهر زادگاه پهلوانان اساطیری ایران باستان مانند رستم، سام و زال در شاهنامه فردوسی بوده و از همین جهت در تاریخی ادبی ایران هم نقش پر رنگی داشته است. اما قبل از سفر به هر
این قدر نگو منم منم  ،بعدم واسه همه چی خودتا تحت فشار قرار بده، آرامشتم از دست بده و بشو یه گوله ی استرس
چرا گاهی وقتا خودت را میکنی همه کاره ی نظام هستی و بعدم خدا را فراموش میکنی؟
یعنی تو بعد از این همه سال نفهمیدی که همه ی کارها تا باید در طول خواست و رضایت الهی انجام بدی نه عرضش؟
بسپار به خدا خودش به زیباترین شکل کارهاتا واست سامان میده
زندگی کن بر مدارِ الهی
پ ن:
البته منظور این نیست که دست روی دست بذاری و بگی یا الله خودت درستش کن
منظور این
یک خبر تلخ‌وشیرین
که در آستانه دهه فجر شنیدم و شوکه شدم، خبر درگذشت محمد مهرآیین بود. تلخ از جهت
از دست دادنش و شیرین از جهت پیوستن به فرزندان و دوستانش. خیلی دوستش داشتم.
خیلی. از آن‌ها بود که با هم قرار گذاشته بودیم مفصل دوباره هم را ببینیم و نشد. تقریبا
دوبار با او به طور مفصل به گفتگو نشسته‌ام. اولین‌بار حدودا نه یا ده‌سال پیش
بود. برای یک پرونده تاریخ انقلاب با او مصاحبه کردم که بخشی‌اش در مجله پنجره
منتشر شده بود. برای آن مصاحبه کوچک یک
سلام امروز میخواهیم برای شما یکی دیگر از شهیدان گرامی انقلاب اسلام ایران را برای شما توصیف کنیم . این شهید گرامی نامش ابراهم هادی است . که تا به حال نام او را خیلی زیاد شنیده اید . این شهید و پهلوان گرامی هیچ مزاری ندارد ولی انسان های زیادی اورا میشناسند و اورا الگو قرار میدهند . برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این شهید گرامی مطلب زیر را بادقت بخوانید .

او چهارمین فرزند خانواده بشمار می‌رفت با اینحال پدرش، مشهدی محمد حسین، به اوعلاقه خاصی داش
بیژن و منیژه  1
فردوسی از تیرگی شب دلتنگ می شود پس از یار و معشوقش می خواهد که شمع و چنگ و مِی بیاورد :)
بدان سروبن گفتم ای ماهروی              یکی داستان امشبم بازگوی
که دل گیرد از مهر او فرّ و مهر               بدو اندرون خیره ماند سپهر
و اینگونه داستان بیژن و منیژه به نگارش در می آید:
کیخسرو؛ پادشاه ایران به بزم نشسته بود که ارمانیان (مردمانِ سرزمینی در مرز ایران و توران) به دادخواهی آمدند که:
سوی شهر ایران یکی بیشه بود          که ما را بدان بیشه ان
به نام خدا
حاج ابراهیم افتخار
تهران-1 دیماه 1397
روز اول زمستان را به اتفاق یکی از دوستانم به عیادت از یکی پهلوانان و قهرمانان مدافع وطن، پرداختم،دیروز مطلع شدم جانباز سرافراز سیدصالح موسوی ازمعدود بازماندگان حماسه خرمشهر در تهران در بستر بیماری است،سیدصالح از یاران شهید جهان آرا، شهید دکتر عبدالرضا موسوی، و دهها شهید دیگر خرمشهر و مرحوم سیدکاظم نعمت زاده است، سید صالح و همسرش سرکار خانم کازرونی ( که آن زمان فقط همرزم بودند وبعد از آزادی خر
از دی که گذشت هیچ ازو یاد مکنفردا که نیامده ست فریاد مکنبر نامده و گذشته بنیاد مکنحالی خوش باش و عمر بر باد مکن
در زبان لاتین عبارت معروفی هست تحت عنوان Amor Fati که به معنای "عشق به سرنوشت" است. تفکری که پس این عبارت وجود دارد گویای این مساله است که فرد تمام خوبی ها و بدی ها، پستی و بلندی و شادی ها و غم ها را در زندگی با فراغ بال پذیرا شود و با رویی گشاده با آن رو به رو شود. این مفهوم بیشتر ناظر بر شرایط روانی بشر در مواجهه با مسائل است تا شیوه عملی زند
طراحی سایت کرمانشاه
در راستای گسترش و توسعه ارائه خدمات، طراحی سایت کرمانشاه کلان شهر دیگری می باشد که نونگار پردازش پوشش خواهد داد. طراحی سایت در کرمانشاه با توجه به جمعیت و پیشرفت روز افزون این شهر که به شهر دلاوران و پهلوانان شهرت دارد اهمیت فراوانی دارد و مراجعات کسب و کارها و مشتریان کُرد زبان ما از این دیار پهلوان خیز و درخواست به شرکت نونگار بر آن شدیم که پروژه هایطراحی سایت کرمانشاه را نیز انجام دهیم و توان رقابتی این کسب و کارها را
تقویم شیعه
بیست و چهارم رجب
۱- فتح خیبر به دست امیر المومنین علیه السلام
در این روز در سال هفتم هجری قمری در جنگ خیبر مرحب به دست امیر المومنین علیه السلام کشته شد و قلعه خیبر به دست آن حضرت فتح گردید. و در بحار الانوار ۲۷ رجب روز فتح خیبر ذکر شده است. چون پیامبر صلی الله علیه و آله به جنگ خیبریان رفت و قلعه قموص را محاصره کرد، ابتدا پرچم را برای مبارزه با آنان به ابو بکر دادند. ابو بکر با لشکری رفت، ولی چون نظر به پهلوانان آنان نمود فرار کرد و لش
تقویم شیعه
بیست و چهارم رجب
۱- فتح خیبر به دست امیر المومنین علیه السلام
در این روز در سال هفتم هجری قمری در جنگ خیبر مرحب به دست امیر المومنین علیه السلام کشته شد و قلعه خیبر به دست آن حضرت فتح گردید. و در بحار الانوار ۲۷ رجب روز فتح خیبر ذکر شده است. چون پیامبر صلی الله علیه و آله به جنگ خیبریان رفت و قلعه قموص را محاصره کرد، ابتدا پرچم را برای مبارزه با آنان به ابو بکر دادند. ابو بکر با لشکری رفت، ولی چون نظر به پهلوانان آنان نمود فرار کرد و لش
طراحی سایت کرمانشاه
داستان دوازده رخ
در پی داستان بیژن و منیژه، افراسیاب قصد می کند به ایران حمله کند. ایرانیان آگاهی یافته و سپاه خود را آماده می کنند؛ نخست کسی را به سوی پیران می فرستند تا از جنگ باز ایستد اما پیران نمی‌ پذیرد که فرزند و برادران و تدارکات سپاه را تسلیم سازد: 
مرا مرگ بهتر از آن زندگی           که سالار باشم کنم بندگی
در ابتدای جنگ، بیژن هر دو برادر پیران (هومان و نستیهن) را از پای درمی آورد.
پیران چون چنین می بیند، نامه ای به گودرز می نویسد که بیا
دَرواسپ یا «گِوش» ایزد بانوی نگاهبان چهارپایان است که نهمین یشت اوستا در ستایش و نیایش اوست. پاره‌ای از بزرگان و پهلوانان برای رسیدن به خواسته‌های خود این ایزد را ستوده و برایش قربانی‌ها کرده‌اند.

هوشنگ پیشدادی در پای [کوه] زیبای مزدا آفریده‌ی [البرز]، صد اسب و هزار گاو و ده هزار گوسفند، او را پیشکش آورد[1].
جمشید خوب رمه در پای کوه هُکَر، ...[2].
فریدون پسر آتبین از خاندان توانا، در سرزمین چهارگوشه وَرِنَ، ...[3].
[کی]خسرو پهلوان سرزمینهای ای
فرار عمر از جنگ احد و عتاب و هجوم شدید امیر المومنین علیه السلام بر فراریان از جنگ
علی بن ابراهیم قمی قدس الله روحه الشریف عالم و مفسر بزرگ شیعه می‌نویسد:
وروی عن ابی واثلة شقیق بن سلمة قال كنت اماشى عمر بن الخطّاب اذ سمعت منه همهمة، فقلت له مه، ماذا یا عمر؟ قال ویحك أما ترى الهزیر القضم ابن القضم، والضارب بالبهم، الشدید علی من طغى وبغى، بالسیفین والرایة، فالتفت فاذا هو علی بن ابی طالب، فقلت له یاهذا هو علی بن ابی طالب، فقال ادن منی احدثك عن
به دنیای خیال پردازی{فانتزی} خوش آمدید! سال هاست که به فکر نوشتن در مورد این ژانر هستم و دوست داشتم توی وبلاگم در این مورد بنویسم اما مشغله ی زندگی و کار مانع از نوشتن من شد . اما این بار با تمام این سختی ها در خدمت دوستان و دوستداران این ژانر هستم و سعی می کنم مفید باشم.
خب حالا میریم برای تعریف این ژانر می دونم که اطلاعاتی در این خصوص دارید ولی می خوام یک تعرف کوچول بکنم مطمئنن ضرر نداره
خیال‌پردازی گونه‌ای هنری است که جادو و دیگر اَشکال فر
جادوی کتاب  با یادی از استاد ارجمند دکتر
باستانی پاریزی
لحظاتی که با کتاب طی
می شود به حقیقت سرخوشانه لحظاتی ست که مفهوم فرهنگی آدمی در عالم  تعریف می شود...کتاب که می خوانی ابدیتی خجسته
ترا از این سوی تاریخ به سو می کشاندو اگر فاصله ای اندک باشد با خشت جان تو پر می
شود... وقتی  با این دوست سرشار از سکوت و
معنا ارتباط داری  احساس آرامش روحی می کنی
و در وجودت حس سلامتی و پاکی همراه با اعتماد بنفس موج می زند.. ..پرنده ای هستی در
آسمان همه پروازها ....پ
پویانمایی یا انیمیشن یکی از محبوب ترین انواع هنرهای تصویری است. این هنر علاقمندان بسیاری دارد و علاوه بر کودکان بسیاری از بزرگسالان نیز آن را دنبال می کنند. از زمان شکل گیری نخستین انیمیشن ها در حدود سال 1900 میلادی، سبک های گوناگونی از این هنر دوست داشتنی شکل گرفته و امروزه با روش های مختلف دو بعدی و سه بعدی قابل تولید می باشد.
از انواع تکنیک های ساخت انیمیشن می توان به استاپ موشن- زنده نگاری خمیری- کات اوت-زنده نگاری سیلوئت-موشن گرافیک-زنده ن
طومارنقالی
نقل
رستم وسهراب 
نویسنده:رضاعیسی آبادی
پاییز 1392 
به نام خداوند جان
وخرد              
کزین برتر اندیشه برنگذرد
خداوند نام و خداوند
جای              
خداوند روزی ده رهنمای
خداوند کیوان و گردان
سپهر        فروزنده ماه وناهید ومهر
واما راویان اخباروناقلان آثار وطوطیان شکر شکن شیرین گفتارو صرافان
بازار معانی ،آنچنان که هم من دانم و هم تو دانی.حکایت کنند که درروزگاران قدیم
،درنگین انگشتری جهان،در سرزمین ایران رستم دستان، مرد
می‌توان اطمینان داشت که شعر نخستین یونانیان ، مانند شعر مردمان دیگر در مرحله‌ی ابتدایی ، شامل وردهای جادویی ، گفته‌های سروش غیبی ، دعاها و افسون‌ها ، سرودهای جنگ و کار است . این انواع اشعار چیزی مشترک دارند ، می‌توان آنها را شعر آئینی مردم نامید . برای سرایندگان افسون‌ها و اشعار هاتف غیب ، مبدعان نواهای عزا و سرود جنگ هرگز پیش نیامد که چیزی شخصی بیافرینند ؛ شعر آن‌ها بطور عمده بی‌نام و به‌منظور همه‌ی جماعت ، بیانگر پندارها و احساساتی
علی دهباشی را دوست دارم. دهباشی دقیقا همسن پدرم است. به قدر او هم فعال. اما فعالیت  دهباشی در حوزه مطبوعات فرهنگ ایرانی طی بیش از چهار دهه فعالیت  بقدری تاثیر گذار بوده و برند سازی قدرتمندی داشته که کمتر کسی است که او را نشناسد یا بتواند دعوت او را رد کند. شب های بخارا یکی از فعالیت های پر دردسر و جنبی دهباشی است که از زمانی که دفتر بخارا تعطیل نشده بود هر هفته در دفتر این مجله برگزار میشد. این جلسات با  مدتی وقفه مجددا از سر گرفته شد و در سال جا
سال بد ۱۳۹۸ یک‌داغ دیگر هم روی دل‌مان گذاشت: سیامند رحمان درگذشت؛ آن هم در حالی که تنها ۳۱ سال داشت ـــ روحش شاد؛ با آن لب‌خند دل‌انگیز، بازوان نیرومند، و روحیه‌ی جنگنده.
او در ۲۰ سالگی، بدون داشتن هیچ‌گونه پیشینه‌ای در وزنه‌برداری، در اردوی تیم‌ملی تست داد، و با بالابردن وزنه‌ی ۱۲۰ کیلوگرمی به‌تیم‌ملی دعوت شد. پس از تنها ۱۵ روز تمرین، در مسابقات جهانی ۲۰۰۸ رکورد جوانان را ۷۲ونیم‌کیلو ارتقاء داد و مدال طلا گرفت. از این به‌بعد، در ه
در ادامه کنجکاویم در ارتباط با انیمه ها مواجه
شدم با مقاله ای تحت عنوان « تاثیر سینما و اسطوره های ژاپن بر انیمه ناروتو» که در
مقدماتش به یک سری نکات اشاره کرده بود که درباره بیشتر انیمه ها قابل تعمیمه و
قصد دارم در ادامه این گزیده ها رو براتون نقل کنم:

پیش از این گفتیم اسطوره ها و آیین ژاپنی ها در
ساخت روایت مانگاها و انیمه هاشون بی اثر نبوده.اما اسطوره ها چه ویژگی هایی دارن؟

اسطوره ها از یک روایت باستانی سرچشمه گرفتند.شماری
از آنها درباره آ
در ادامه کنجکاویم در ارتباط با انیمه ها مواجه
شدم با مقاله ای تحت عنوان « تاثیر سینما و اسطوره های ژاپن بر انیمه ناروتو» که در
مقدماتش به یک سری نکات اشاره کرده بود که درباره بیشتر انیمه ها قابل تعمیمه و
قصد دارم در ادامه این گزیده ها رو براتون نقل کنم:

پیش از این گفتیم اسطوره ها و آیین ژاپنی ها در
ساخت روایت مانگاها و انیمه هاشون بی اثر نبوده.اما اسطوره ها چه ویژگی هایی دارن؟

اسطوره ها از یک روایت باستانی سرچشمه گرفتند.شماری
از آنها درباره آ
 میخواهم از بزرگ مردی برایتان بگویم که به معنی واقعی یک انسان و یک پیرو راستین امامش حضرت علی بود از بزرگ مردی که همیشه دوست داشت گمنام بماند وکارهایش فقط برای رضای خدا باشد❤
بزرگ مردی که با اخلاص گمنام بود و خدا او را به همه ماها شناساند. پهلوان مردی ک اسم کتابش از قران #سوره ی ابراهیم گرفته شد او ابراهیم هادی همان بزرگ مردی است که تنها برای خدا کار میکرد و تمام رفتار و کردارش خالصانه برای خدا بود.
ابراهیم هادی همان کسی است که ورزشکار بود ول
۱_سنت شعر خوانی اژکتاب  شاهنامه.فلک ناز ،وحیدر بک   در نزد مردمان بلوک لیراویدر دورانذگذشته  مرسوم بود که از اویل دهه شصت کم کم این سنت از بین رفت 
فلک ناز و خورشید آفرید
فلک ناز نامه – که نامهای دیگر هم دارد1– از جمله مثنویهای حماسی – عاشقانۀ زبان فارسی است که در گذشته نزد عوام، خواستاران بسیار داشته و چه بسا حالا هم داشته باشد. قهرمان اصلی داستان، " فلک ناز " فرزنمد عزیز مصر است که شخصیتی سه گانه دارد: مرد خداست و اهل عبادت و اطاعت پروردگار.
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی
است-ظریفی  درباره خون امام الحسین علیه
السلام  تحلیلی دادند که خداوند منان این
خون را خون باعظمت  نماید عنوان خوداش را
به اوداد مانند انست که خون خداوند است این مثال برای درک عظمت این خون است-در
زمان پیامبر اکرم صلواته الله واله والسلم است خلیفته الله است ورسالت پیامبر اکرم
صلواته الله علیه واله والسلم رسالت الله است بهاینمعنا شما با رسول الله صلواته
اللهعلیه والهوالسلم طرف نیستید بامن طرف هستید وهرچه
کیسه خواب کمپینگ ماموت سرمشق Nordic OTI 3-Season کیسه خوابی مناسب برای دل بهم خوردگی دردانه سه هنگام برای مگراین که زمستان بوده که عایدی کیفیت بسیار بالایی خستگی ناپذیر به طرف قدوه های متفرقه میانجیگری شرکت سرپرست ماموت تولید و لیاقت شده است. طرح دلبر سه عهد که می تواند جایگاه برودت منهای شش مقام نیرو کند. وسیله ای که پیمان نامه است برای مسافران فگار از نهج و جستجو و گذار خوابی نیک را حاضر کند. این جیبها طینت نگهداری وسایل کوچکی همچون پخشکنندههای مو
زندگی نامه فردوسی - شاهنامه

زندگینامه :
«حکیم ابوالقاسم فردوسی» در سال ۳۲۹ هجری درروستای طابران«طبران» طوس به دنیا آمد. پدرش از دهقانان طوس بود که ثروت و موقعیت قابل توجهی داشت. فردوسی در جوانی با درآمدی که از املاک پدرش به دست می آورد، به کسی محتاج نبود؛ اما بتدریج، آن اموال را از دست داد و به تهیدستی گرفتار شد.
وی از همان زمان که به کسب علم و دانش می پرداخت، به خواندن داستان هم علاقه مند شد و به تاریخ و اطلاعات مربوط به گذشته ایران عشق می
آموزش تاتو بدن شاید عنوان واژه ای باشد که شما برای یادگیری آن نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید. اگر اینچنین است این مقاله برای همین نوشته شده است .
همچنین علاوه بر مبحث کلی آموزش تاتو بدن در این مقاله توضیحات دقیق و کاملی درباره تاتو بدن و شرایط و سبکهای آن نیز خواهیم داد.
جواب سوالاتی که در این زمینه دانستن آن به شما کمک خواهد کرد.
تاتو بدن چیست؟
انواع تاتو کدامند؟
سبکهای تاتو بدن کدامند؟
آیا تاتو مدرک دارد ؟
آموزش تاتو بدن شامل چه ایتمهایی اس
آموزش تاتو بدن شاید عنوان واژه ای باشد که شما برای یادگیری آن نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید. اگر اینچنین است این مقاله برای همین نوشته شده است .
همچنین علاوه بر مبحث کلی آموزش تاتو بدن در این مقاله توضیحات دقیق و کاملی درباره تاتو بدن و شرایط و سبکهای آن نیز خواهیم داد.
جواب سوالاتی که در این زمینه دانستن آن به شما کمک خواهد کرد.
تاتو بدن چیست؟
انواع تاتو کدامند؟
سبکهای تاتو بدن کدامند؟
آیا تاتو مدرک دارد ؟
آموزش تاتو بدن شامل چه ایتمهایی اس
اتفاقی یکی از کتابهایی که تلخیص شاهنامه بود برای گروه های سنی پایین تر  رو ورق ممیزدم رسیدم به داستان سهراب و گردآفرید..(همینجا برای اینکه قاطی نکنید: سهراب:میل/گردآفرید:فیمیل)
ماجرا از این قرار بود که سهراب بابای گردآفرید(گژدهم) رو اسیر میکنه و خانم گردآفرید که جنگجوی ماهری بود(مثل بانو حسینیان، هوسانینان؟ تو لینچان البته اگر دیده باشید یا مریم مومن تو سریال بانوی..) با تغییر قیافه میاد به جنگ سهراب و خلاصه با کلی ورجه وورجه بالاخره سهراب پ
کنجد گیاهی است یک ساله با ارتفاع حدود یک متر که قسمت انتهایی ساقه آن پوشیده از کرک است.برگ های آن بیضی باریک و نوک تیز است.گلهای آن به رنگ سفید یا قرمز به طور تک تک در کناره برگ های قسمت انتهایی ساقه ظاهر میشوندتاریخ مصرف کنجد:متجاوز از پنج هزار سال است که انسان به خواص معجزه آسای کنجد پی برده استپهلوانان قدیم آن را برای زیاد کردن زور میخوردند و امروز هم در بین قهرمانان ترکیه قابل توجه است و دارای ارزش زیادی استهندیها بیش از سایر اقوام برای ای
حاج قاسم و ملت دو قهرمان امسال
روزهای پایان سال برای هر فردی، فرصتی است برای نگاهی به پشت سر و مرور کارنامه خویش. محاسبه نفس در سالی که گذشت؛ آنچه انجام دادیم و ندادیم. این محاسبه ضروری می‌تواند هم در سطح فردی انجام شود و هم در سطوحی کلان‌تر. اگر محاسبه‌ای در کار نباشد، چشم‌انداز و برنامه‌ای برای سال پیش رو نیز در کار نخواهد بود و اهداف، چیزی جز آرزوهای دست نیافتنی و خیالات محال نیستند.سالی که گذشت پر فراز و نشیب بود و درس و دستاورد و عبرت

میخواهم از بزرگ مردی برایتان بگویم که به معنی واقعی یک انسان و یک پیرو راستین امامش حضرت علی بود از بزرگ مردی که همیشه دوست داشت گمنام بماند وکارهایش فقط برای رضای خدا باشد❤
بزرگ مردی که با اخلاص گمنام بود و خدا او را به همه ماها شناساند. پهلوان مردی ک اسم کتابش از قران #سوره ی صافات گرفته شد او ابراهیم هادی همان بزرگ مردی است که تنها برای خدا کار میکرد و تمام رفتار و کردارش خالصانه برای خدا بود.
ابراهیم هادی همان کسی است که ورزشکار بود ولی
منبع: ویکی بختیاری، ویکی پدیا
فرهنگ بختیاری ها ۱ فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. ادوارد تیلور فرهنگ را مجموعه پیچیده‌ای از دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات و هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه از جامعهٔ خویش فرامی‌گیرد تعریف می‌کند.
کوچ ایل بختیاری
اگر چه در دهه‌های آغازینِ قرن حاضر گروه‌های بسیاری از ایل بختیاری نیز همانند سایر ایل‌ها و عشایر ایران یکجانشین شدند، اما هنوز هم بخشی از ایل‌های ب
فرهنگ بختیاری ها ۱ فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. ادوارد تیلور فرهنگ را مجموعه پیچیده‌ای از دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات و هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه از جامعهٔ خویش فرامی‌گیرد تعریف می‌کند.
کوچ ایل بختیاری
اگر چه در دهه‌های آغازینِ قرن حاضر گروه‌های بسیاری از ایل بختیاری نیز همانند سایر ایل‌ها و عشایر ایران یکجانشین شدند، اما هنوز هم بخشی از ایل‌های ب
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
یک
بیش از دو سال پیش، یادداشتی نوشتم به‌بهانه‌ی شهادت محسن حُجَجی، و در آن از عمل‌کرد نظام در منطقه دفاع کردم؛ چنان‌که در مواضع دیگری نیز چنین کرده‌بودم: مختصراً باید تکرار کنم که در عرصه‌ی بین‌الملل، تنها منطق موجود «زور» است و، چنان‌چه از مؤلفه‌های قدرت، اعم از سخت و نرم، برخوردار نباشیم، در یک‌کلام فاتحه‌ی‌مان خوانده‌است. در این عرصه، طبیعتاً تمام بحث‌های جز این، از جمله مفهوم «حقوق بشر»، اساساً نامربوط‌اند، و این یکی هم از ق
هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با چمدان ارزان (www.123kif.shop/product-category/suitcase/) وب سایت خود باشید.
کمپانی سامسونیت اخبار کرده که چمدان های بلو اسمارت بوسیله سیستم ردیابی (Track&Go) مجهز هستند و با بکارگیری پروتکل حریم امنیتی و خصوصی گوگل، امکان تعیین هویت و شناسایی خصوصی را قسم به مالک چمدان می دهند. اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد سایت چمدان بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید. ا
کوچ ایل بختیاری

نویسنده : اشکان ارشادی 
چندوقت پیش ، رفع ابهام و ایهام می نوشتم ، همچنین سوتفاهمات را برطرف میکردم ولی برخی سوتفاهمات علاوه بر اینکه قدری درست بود ، اسباب مزاحمت برای بنده را داشت. 
وبی را که در جهت معرفی گذاشته بودم ، تنها برای قبول نماز و روزه های از دست رفته بیشتر برای اموات بود ، ولی چون کشور ما علاوه بر قومیت از لحاظ دین و مذهب هم رنگارنگ است ، دلخوری هایی پدید آورده بود. خوب! دو ماه رایگان به معرفی این وب پرداختم و برای برداشته شدن سوتفا
چگونه درب خیبر از جا کنده شد؟
حضرت علی(ع) فرموند: قسم به خدا من با قوه جسمانی و بدنی درب خیبر را از جا نکندم بلکه با قوه الهی و ملکوتی که مرا در این کار یاری کرد، این کار را انجام دادم، همچنین فرموند: با قوه الهی توانستم آن را چهل ذراع (حدود 20 متر) پرت کنم.
به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، با استقرار حکومت اسلامی در مدینه یهودیان دشمنی خود با اسلام و حضرت پیامبر(ص) و مسلمانان را به صورت‌های مختلف نشان دادند و در برخوردها و جنگ‌هایی که با پیامبر(ص

لبخند، شادمانی و نشاط در جامعه اسلامی از ضروریات است. ضرورتی که شکل آرمانی و تأکید بر وجوب مختلف آن را می‌توان در کلام مقام معظم رهبری به نظاره نشست.

خبرگزاری فارس: نشریه انگلیسی اکونومیست سال گذشته گزارشی را درباره شاخص امید به زندگی در کشورهای جهان منتشر کرد.
این گزارش در کمال تعجب عده‌ای اما جمهوری اسلامی ایران را در رده پنجمین کشور دنیا به لحاظ امید مردم به زندگی معرفی کرده بود.
اگرچه برخی چهره‌های اصلاح‌طلب در داخل کشور که ید طول
زندگی نامه زیبا و البته تکان دهنده شهید بزرگوار شاهرخ ضرغام(حر انقلاب اسلامی)

حر انقلاب شهید ابوالفضل ((شاهرخ )) ضرغام گوینده عراق هم می گفت ما شاهرخ، جلاد حکومت ایران را کشتیم! اثری از پیکر شاهرخ نیافتیم او شهید شده بود، شهید گمنام. از خدا خواسته بود همه را پاک کند،همه گذشته اش را. می خواست چیزی از اونماند،نه اسم ،نه شهرت،نه قبر و مزار و نه هیچ چیزدیگر شهید ضرغام در یکم دیماه سال۲۷ دیده به جهان گشود و از همان دوران کودکی،با ان جثه د
زندگی نامه زیبا و البته تکان دهنده شهید بزرگوار شاهرخ ضرغام(حر انقلاب اسلامی)

تعداد بازدید:۱۰۳۰۶۰

حر انقلاب شهید ابوالفضل ((شاهرخ )) ضرغام گوینده عراق هم می گفت ما شاهرخ، جلاد حکومت ایران را کشتیم! اثری از پیکر شاهرخ نیافتیم او شهید شده بود، شهید گمنام. از خدا خواسته بود همه را پاک کند،همه گذشته اش را. می خواست چیزی از اونماند،نه اسم ،نه شهرت،نه قبر و مزار و نه هیچ چیزدیگر شهید ضرغام در یکم دیماه سال۲۷ دیده به جهان گشود و از همان دورا
شب یلدا را با خوردن، نوشیدن، شادی و پایکوبی و گفتگو می گذراندند تا خوابشان نرود، زایش خورشید فرا برسد و نور بر تاریکی پیروز شود. از آنجا که آن ماه، ماه تولد خورشید بود آن را دی به معنی "دادار" و آفریننده نامیدند.
صدها سال می‌شود، شب یلدا در ایران و سایر کشور هایی که رسم آن را می‌دانند جشن گرفته می‌شود. همان که شب چله هم هست؛ که طولانی ترین شب سال و آخرین شب پاییز است. که تاریک ترین شب سال است و همه تا سپیده دم بیدار می‌مانند تا زایش الهه خورشی
کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت و یکی از کلان‌ شهرهای ایران و مرکز استان کرمانشاه در ایران می‌باشد که دارای جمعیتی بالغ بر۸۸۴۷۰۶ نفر و مساحت ۹۳٬۳۸۹٬۹۵۶ متر مربع است. شهر کرمانشاه بزرگترین شهر کردنشین و مهمترین شهر در منطقهٔ مرکزی غرب ایران است.
کرمانشاه از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران به شمار می‌رود و پیدایش آن به سده چهارم میلادی باز می‌گردد و از آن دوران تا حمله اعراب به ایران به عنوان دومین پایتخت ساسانیان مورد توجه حکومت بود. در دوران سل

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها